Domov » Novice » Trije mladi ptujski atleti so tekmovali na balkanskem prvenstvu v Mariboru

Trije mladi ptujski atleti so tekmovali na balkanskem prvenstvu v Mariboru

Na Atletskem stadionu Poljane v Mariboru so izpeljali 21. Balkansko prvenstvo za mlajše mladince in mladinke v atletiki, na katerem je Slovenija osvojila skupno kar trinajst medalj. To pomeni, da imamo nadarjeno generacijo atletov, v katero sodijo tudi trije predstavniki Atletskega kluba Ptuj. Med njimi je tokrat bila najvišje Taja Pučko, ki je v troskoku s svojim najboljšim letošnjim rezultatom 12 metrov in 31 centimetrov zasedla sedmo mesto. Mesto nižje na osmem mestu je pristal Andraž Petrovič. Zelo nadarjen atlet je nastopil v teku na 200 metrov. V tej sprinterski disciplini je dosegel čas 22 sekund in 20 stotink, kar je osebni rekord za atleta. S tema rezultatoma sta si Pučkova in Petrovič najverjetneje priborila tudi nastop na evropskem prvenstvu za mlajše mladince in mladinke v Banski Bistrici. To bo za oba še večji izziv, medtem ko je bil letošnji največji izziv za tretjega predstavnika Atletskega kluba Ptuj Miho Žunkoviča nastop na balkanskem prvenstvu. Mlad atlet je v suvanju krogle s svojim izidom sezone 14 metrov in šestnajst centimetrov zasedel sedemnajsto mesto.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 10. julija 2024.)