Domov » Novice » Pregled karting sezone

Pregled karting sezone

Novi marof, Vransko in dvakrat Slovenja vas so se znašli v koledarju karting dirk Avto moto zveze Slovenije, ki so štele za državno prvenstvo. Dve od štirih dirk je organiziralo Avto moto društvo Ptuj v Centru kartinga in moto športa v Slovenja vasi. Na 1005 metrov dolgi progi v bližini Ptuja smo videli spektakularne vožnje malih formul. Podobno je bilo tudi na drugih dirkališčih. Vozniki kartingov so v osmih različnih razredih na dirkah nabirali točke za skupno razvrstitev. Iz Avto moto društva Ptuj sta državna prvaka za sezono 2024 dva in to sta Maj Haladea Tušek v razredu Rotax Mini in Nik Trobec v razredu Rotax Max. Drugo mesto je za ptujsko društvo osvojil Tai Kovačič v razredu Rotax Max, medtem ko sta tretji mesti osvojila Anja Levar v razredu Rotax Micro in Maj Rakuša v razredu Rotax Junior. Z doseženimi rezultati voznikov kartingov so bili zadovoljni v Avto moto društvu Ptuj, ki je v skupnem seštevku klubov in društev osvojilo končno drugo mesto v Sloveniji.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 2. oktobra 2024.)