Domov » Novice » Na Ptuju smo videli kadetsko nogometno tekmo Slovenije in Poljske

Na Ptuju smo videli kadetsko nogometno tekmo Slovenije in Poljske

Zelo napet dramaturški lok je imela nogometna tekma kadetskih reprezentanc Slovenije in Poljske, ki se je na Ptuju odigrala v sklopu kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu. V prvem polčasu sta si obe ekipi pripravili le nekaj pravih priložnosti, medtem ko je bilo veliko več priložnosti v drugem polčasu, ko so gledalci videli tudi štiri zadetke. Poljaki so po lepi akciji povedli v 53 minuti, ko je zadel Bartosz Szywala. Slovenci so izenačili v 72. minuti, ko je bil iz enajstmetrovke uspešen Žan Meško. V prvi minuti sodnikovega podaljša je naša kadetska reprezentanca povedla, ko je zadel Svit Hočevar. Nepopustljivi Poljaki so se ponovno vrnili, potem ko je v 95. minuti zadel Filip Skorb in je postavil končni rezultat tekma 2:2.

Slovenija je v teh kvalifikacijah z 2:1 premagal Gruzijo, z 1:0 Armenijo in s Poljsko je igrala 2:2. Poljska je v tej skupini osvojila prvo mesto, Slovenija pa drugo mesto.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 16. oktobra 2024.)